לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

קניית מכונית מבחינה פסיכולוגית

קניית מכונית היא צעד רציני ומשנה את החיים של הקונה ושל משפחתו. מצד אחד, כאשר אדם עובר את תהליך, זה הופך את החיים שלו לקלים ומעניינים יותר. מצד שני להיות בעל רכב זו אחריות גדולה, מפני שבעלות על מכונית הינה באיזשהו מובן גם בעלות על החיים של הנהג ומשפחתו ושל אנשים אחרים, שאפשר לפגוש בזמן הנסיעה בכביש, במכוניות אחרות או פשוט בכביש, בתור הולכי רגל.

חוקרים אמריקאים העבירו סקר, שמטרתו הייתה להבין, איך קניית מכונית משפיעה על נהג חדש מבחינה פסיכולוגית.
בסקר השתתפו יותר מאלף נהגים, נשים וגברים, כולם נהגים יחסית חדשים, שעברו את תהליך קניית הרכב לפני לא יותר משנתיים. תוצאות הסקר מראות, ש: 23% מהנהגים החדשים הדגישו שרכישת מכונית נתנה להם הרגשות טובות של עליה למעמד גבוה יותר, של חשיבות עצמית, של אמונה בעצמם וכדומה.

31% מאנשים שעברו את תהליך קנית הרכב, כאשר הפכו לבעלי מכוניות הרגישו קודם כל אחריות גדולה, מפני שבתוך נפשם הייתה אי בטיחות, פחד מפני כל מני סוגים של מקרים לא נעימים, שיכולים להתרחש לבעל רכב.

לדוגמה הם פחדו מפני גניבה של רכב, או פגיעה ברכב, או תאונת דרכים.

20% מהנהגים מעלים לעצמם את מצב הרוח, כאשר חושבים על הרכב החדש שלהם, או יושבים בתוך הרכב, או נוסעים בו, או מסיעים בו אנשים אחרים, או פשוט מסתכלים על הרכב שלהם.

10% לעיתים די קרובות חשבו שבלי רכב הם הרגישו חופשיים יותר ובעלות על הרכב בשבילם,לחץ יותר מדי גדול, שהם היו מוותרים אליו בשמחה.

16% מאנשים שלא מזמן עברו את תהליך קניית הרכב הודו, שבעצם לא חלו שינוים משמעותיים בדימוי העצמי שלהם ביחס לחיים, כאשר הם הפכו מהולכי רגל לנהגים. סך הכל, רוב הנהגים הודו שקניית רכב נתנה להם הרגשה טובה יותר כלפי עצמם וכלפי סביבתם.