לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

איך להתנהג אחרי תאונת דרכים?

מקווה, ששום דבר רע לא יקרה בכביש, אבל לפעמים בכל זאת אי אפשר להימנע מתאונות דרכים. ואם התאונה כבר קרתה, כדאי לדעת, מה בדיוק לעשות ברגעים ראשונים אחרי התאונה, כדי לעזור לכל מי שנמצא מסביב ונפגע.

קודם כל, כדאי לצאת מהרכב, במקרה שאתה מסוגל לעשות זאת, ולהתקשר למשטרה ובמקרה הצורך גם למגן דוד אדום. חובה גם כן לרשום את כל הנתונים של כל מי שהשתתף בתאונה: כתובת, שם, שם משפחה, מקום מגורים, מספר תעודת זהות, מספר רכב וכדומה.

עדיף לרשום את הנתונים האלה ממסמכים עצמם ולא מהמילים של משתתפי התאונה האחרים. תבקש מהם להציג את המסמכים שאיתם, ותעשה זאת בעצמך. אתה יכול לנסות להגיש עזרה ראשונה לאנשים אחרים, שנפגעו בתאונה, אבל רק במקרה שאתה יודע בדיוק מה לעשות ואתה בטוח, שלא תפגע באנשים, במקום לעזור להם. לדוגמה, במקרה שאתה מנסה להזיז אדם שנפגע ולא יכול לזוז בעצמו, אתה יכול לגרום לפגיעה רצינית יותר של עמוד השדרה שלו.

לכן, הדבר הראשן שחובה לעשות, זה לקרוא למגן דויד אדום. בשום פנים ואופן על תעזוב את מקום התאונה לפני שמשטרה מגיעה.

בהזדמנות הראשונה תתקשר למשפחה שלך, כדי לעדכן אותם במה שקרה. על תזיז את הרכב מהמקום לפני הגעת המשטרה, וגם כן על תזיז שום חפצים שקשורים לתאונה. תבקש מאנשים סקרניים, שלא קשורים למקרה, להתרחק ממקום התאונה. תשמור על קור רוח, על "תאבד את הראש".