לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

חדש בעולם הרכבים חגורת בטיחות מתנפחת

זה כמעט מאה שנים מהוות חגורות הבטיחות את הדרך הפשוטה והיעילה ביותר לשמור על בריאותם ועל חייהם של נוסעים ושל נהגים ברכבים הנרכשים, אולם מיום ליום מחפשים בני אדם דרך להגברת רמת הבטיחות של הנהגים והנוסעים במכוניות.

חגורות בטיחות פשוטות כבר לא נראות ממש מתאימות למטרה זו. ולכן המציאו האנשים שעובדים בתחום חגורת בטיחות מתנפחת. חגורה כזו היא מאין שילוב בין חגורת בטיחות רגילה לבין כריות מתנפחות, שהן חלק ממספר רב של רכבים, שנמכרים בלוחות רכבים ובחנויות.

הכריות האלה מופעלות בזמן תאונת דרכים, ושומרות על כל מי שנמצא ברכב מפני פגיעה. לפי סטטיסטיקה, כריות כאלה מקטינות את הסיכון של הפגיעה בזמן תאונת דרכים, ואפילו את סיכון המוות ב-30% בערך. חגורות בטיחות מתנפחות, שהומצאו רק בשנה שעברה לא מזמן, שנת 2009, ניראות כמו חגורת בטיחות רגילה, אבל המבנה הפנימי שלה דומה למבנה של כריות המתנפחת.

בזמן תאונה, כאשר מכוניות מתנגשת, החגורה המתנפחת מתמלאת בגז נוזלי, שמחכה למקרה זה במאגר מסוים הממוקם מתחת למושב, ולא מפריע עד אז לנוסעים ולנהגים בזמן הימצאות ברכב הנבחר.

התמלאות החגורה בגז מתרחשת תוך 40 אלפיות השניה. מערכת ניהול מיוחדת מתאימה את עוצמת הגז, שממלא את החגורה, לעוצמת הלחץ המופעל על הרכב ברגעים של ההתנגשות, כך שבמקרה של תאונה קטנה, המערכת שמנפחת את חגורת הבטיחות לא תופעל בכלל. אנשים שניסו על עצמם את החגורה, אמרו שבמצב בלתי מנופח היא איננה שונה מחגורת בטיחות רגילה, ואפילו נוחה יותר.