לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

מה קורה לרכב ולנהג בזמן התנגשות?

התנגשו בין שני רכבים, כל אחד מאיתנו שמע לא פעם מילים אלה או דומות ברדיו, בטלוויזיה, או קרא משהו כזה בכתבות חדשות בעיתון או באינטרנט.
אולם מי באמת חושב על מה שקורה בזמן ההתנגשות של שתיים או יותר מכוניות בכביש? האם ידוע לנהגים ולהולכי רגל שכל ההתנגשות נמשכת רק 0.2 שניות? 0.2 שניות טראגיות...

כל מה שקרה ב-0.2 שניות אלה, תיאר בפרוט המומחה הצרפתי הנודע בבטיחות התנועה, קריסטיאן ז'רונדו. 0.026 שניות לאחר ההתנגשות, הפגוש מתכווץ. כוח, גדול פי שלושים ממשקל המכונית, עוצר את התנועתו בקו המושבים הקדמיים, בעוד הנוסעים שלו, אם הם לא חגרו חגורות ממשיכים לנוע בתוך הרכב במהירות של 80 ק"מ/שעה, לאחר 0.039 שניות, הנהג נע יחד עם מושב במהירות רבה ל-15 ס"מ קדימה.

לאחר 0.044 שניות, בית החזה של הנהג שובר את ההגה. לאחר 0.050 שניות, מהירות נופלת עד כדי כך, שעל המכונית ועל כל הנוסעים מתחיל לפעול כוח הכובד, גדול פי 80 המשקם, 0.068 שניות אחרי, הנהג נופל על לוח המכוונים בעוצמה של 9 טון.

לאחר 0.092 שניות, נהג ואדם שיושב לידו, נכנסים בו-זמנית עם ראשיהם בזכוכית הקדמית של המכונית ומקבלים פציעות קטלנית של הגולגולת. לאחר 0.100 שניות, נהג נופל מההגה, והוא כבר מת. לאחר 0.110 שניות, המכונית מתחילה להחליק לאחור. 0.113 שניות מאוחר יותר, הנוסע שיושב מאחורי הנהג אם הוא לא חגר, נמצא בשורה אחת עם הנהג, גורם לו לעוד מכה, ובאותו הזמן גם הוא בעצמו מקבל פציעה קטלנית.

0.150 שניות לאחר מכן, באה דממה מוחלטת, שברי זכוכית וחתיכות ברזל נופלים על הקרקע. ענן של אבק עוטף את מקום ההתנגשות. הכל קרה בתוך פחות משני עשיריות שנייה. " כל זה קורה כל-כך מהר... והתוצאות הן נוראיות. ברור, שכל נהג רוצה לשמור על עצמו ועל הרכב שלו, מפני גורל כזה. והוא באמת יכול לעשות למען בטחונו שנו דברים: לשמור על כללי הנהיגה והזהירות בדרכים ולחגור חגורות!