לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

למה נשים חונות את הרכב יותר גרוע מגברים?

לחנות את הרכב נראה עניין יותר פשוט מלנהוג בו, אבל זו תפיסה שגויה, דורש יחס זהיר ומכובד כל הזמן, בייחוד בזמן החניה, מפני שדווקא בנקודה זו יכולות לחכות לך הפתעות נעימות או פחות נעימות, במיוחד עם אתה, את, כלומר אישה, במקרה זה, אפילו אם יש לך ניסיון נהיגה דומה לזה של הגבר שלידך, את בכל זאת יכולה להיתקל בקשיים בחניית הרכב שלך, על שאלה זו ענו חוקרים אמריקאיים. הם שמו לב לעובדה שפגיעות ברכב ובעיות אחרות בזמן החנייה מתרחשות לנשים לעיתים קרובות יותר מאשר לגברים. מדובר בהבדל של 20% בערך, לא לטובת המין היפה.

החוקרים התחילו במחקר מיוחד, בניסיון להבין מדוע מתרחשים דברים כאלה. הם בדקו את חייהם של כמה מאות נהגים משני המינים. החוקרים לא הפריעו להם לחיות כמו שהם רגילים, הם רק עקבו אחרי הנהגים, במיוחד ברגעים שאלה חנו את רכביהם, שקנו פעם ואחרי חודשיים של מעקב החוקרים באמת ראו שגברים חונים קל יותר מאשר נשים. גברים הצליחו בקלות רבה יותר, בהשוואה לנשים, להכניס את הרכב שלהם למקום מיועד לחנייה, וגם פחות פגעו ברכבים אחרים, או במשהו אחר, מאשר נשים.

החוקרים גם בדקו את הפעילות המוחית של נהגות ונהגים. והתברר שהמוח של שני המינים פועל בצורה שונה. לגברים אזורים במוח האחראים על התמצאות במרחב, וכן על תיאום עם מתקנים אחרים (כמו מכוניות אחרות) שנמצאים לידם, פעילים יותר, ובגלל זה גברים פותרים את בעיית החנייה של הרכב בקלות רבה יותר.

אבל יחד עם זאת חוקרים גם ראו שאישה מסוגלת ללמוד את "סודות החניון" באותו אופן שגברים מכירים אותם, ולחנות גם בצורה יותר מסודרת וזהירה מגבר, אם תקדיש לזה כמה חודשים טובים של למידה ואימון.