לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

כללי הנהיגה בזמן חשוך

כל בעל רכב לפעמים חייב לנסוע בזמן חשוך של היממה, אבל נסיעה בלילה שונה מהנסיעה ביום, ודורשת יותר זהירות וריכוז. קיימים מספר כללים לנסיעה בזמן חשוך. הינה רק כמה מהם, שאותם חייב לדעת כל נהג, בייחוד אם הוא נהג חדש, ורכש את המכונית הראשונה שלו, כלל ראשון: כאשר אתה בנסיעה לילית מתקרב לרכב אחר שנוסע לקראתך, כדאי להאט, מפני שאור מפנסים קדמיים שלו יכול לסנוור אותך.

כלל שני: תשטוף את החלונות ברכב לפחות פעם בחודש, בייחוד את החלון הקדמי והאחורי, מפני שאבק ולכלוך עליהם יכולים להפריע לחדירת האור לרכב ולא לתת לך לראות נכון מה שנמצא מחוץ לרכב, בכביש ומסביב.

כלל שלישי: כאשר אתה נוסע ברכב שלך, בלילה ובכביש שאינו מוכר לך, תוריד את המהירות ב-10-15 קילומטרים לפחות, וכאשר אתה נמצא מול פנייה או ירידה, תוריד את המהירות פי שניים, וכמובן תהיה זהיר מאוד.

כלל רביעי: תדליק את הפנסים הקדמיים לפני שהחושך יורד לגמרי. לפעמים החושך יורד מהר מאוד, כך שעדיף להיזהר. כלל חמישי: כאשר אתה רואה בכביש לילי משאית מתקרבת, שאת הגודל שלה אתה יכול לתאר רק לפי האורות שלה, כדאי לזוז עוד לכמה מטרים, כי רבים המקרים כאשר משאית הייתה הרבה יותר גדלה ממה שנהג יכול לשער לפי הארות.

כלל שישי: כדי להגביר את יכולת הראייה בלילה, כדאי בזמן הנסיעה לשים מתחת ללשן חתיכה דקה של לימון. יש להחליף את הלימון כל שעה. אבל עדיף לא להגזים, ולא להשתמש ביותר מחצי של לימון. גם לא צריך למצוץ בכוונה את מיץ הלימון, פשוט תשאירו אותו מתחת ללשון.