לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

מה גבר אמיתי עושה בכביש?

אם אתה נהג, בטח כבר שמעת על "איך גבר אמיתי מתנהג בכביש". הסטריאוטיפים להתנהגות "גברית" לרוב נבדלים לא רק מהחוקים של המדינה, אלה גם מהתנהגות אנושית פשוטה, שכוללת התחשבות ואחריות כלפי האנשים האחרים.

כל זה נכון גם לגבי כללי הנהיגה וההתנהגות בכביש. סקר אנונימי, שהועבר בישראל בין בעלי הרכבים, מראה כי "התנהגות גברית" בשביל הנהגים הגברים הישראלים, היא: - ב- 30% הפרת כללי הנהיגה בכל הזדמנות אפשרית. בעיקר עושים זאת גברים צעירים, שנוסעים בקבוצות חברים או יחד עם חברות. - ב- 54% נהיגה במהירת מוגזמת ואסורה, אפילו בכבישים עמוסים ברכבים, שמובילה לתאונות דרכים.

25% נהיגה במצב שיכור או כאשר נהג נמצא תחת השפעת סמים מסוגים שונים.

31% נהיגה ברכב ששייך לנהג עצמו או לאדם אחר, רכב ליסינג או רכב, בצורה שמסוכנת לנהגים אחרים באופן ישיר או עקיף. לרוב "מתנהגים כמו גברים אמיתיים" נהגים צעירים, בני 17 עד 25 . בגיל מבוגר יותר בעלי רכבים כבר דואגים יותר גם לעצמם וגם לרכבים שלהם, שרכשו אותם בלוחות מכוניות, בחנויות או במקומות אחרים. גם כן, הסקר מראה, שמתנהגים בצורה "גברית" הנ"ל, בחורים שמושפעים יותר מהחברים שלהם, מהסביבה שבה הם חיים.

מספר גדול מהבחורים האלה הם ממעמד סוציו אקונומי יחסית נמוך. ורק קצת יותר מ-20% של נהגים צעירים מפגינים בכבישים התנהגות גברית באמת, שהיא: נהיגה לפי הכללים.

נהיגה במהירות המותרת.  זהירות בזמן הנהיגה. תשומת לב לגבי מה שקורה בכביש מסביב. סבלנות ורוגע.