לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

איך לשבת ברכב שלך?

מה זאת אומרת, איך לשבת נכון ברכב שלך, אולי יגידו רוב הנהגים החדשים. נכנסת, התיישבת, ואתה יכול לנסוע! כן, זה מה שיגידו נהגים שזה עתה קיבלו רישיון נהיגה ופעם ראשונה בחייהם רכשו רכב משלהם.

נהגים מנוסים לא יתפלאו מהעובדה, ששאלת הישיבה ברכב כל כך חשובה. הם כבר יודעים זאת. כן, שאלת הישיבה ברכב היא אחת השאלות החשובות לנוחות ובטיחות הנסיעה. קודם כל צריך ללמוד איך להיכנס נכון לרכב, שרכשת בלוח רכבים או במקום אחר.

הכניסה הנכונה לרכב לנהג היא כניסה כזאת: פותחים את הדלת ביד שמאל, את הרגל הימינית מכניסים לרכב בכיוון דוושת הגז, ואז מתיישבים על הכיסא. את הדלת יש לסגור כראוי, מפני שאם היא תפתח בדרך, זה יכול להוביל לתאונת דרכים. אחרי שנהג התיישב ברכב, יש לסדר את המושב. ברוב הרכבים שנמכרים היום יש אפשרות להזיז את המושב של הנהג, כמו גם את המושבים האחרים.

נהג צריך לתת למושבו מיקום כזה, שהוא יוכל באופן חופשי ונוח להגיע לדוושת הגז, ורגליו לא יגעו בהגה. צריך שלידיים יהיה נוח על ההגה. ונהג גם צריך לראות מה שמשתקף במראות שלו, מימין ומשמאל, בלי לסובב את הראש.

הגב של הנהג חייב להישען על גב מושב במלואו, וחייב להיות מספיק מקום לתנועות הידיים על ההגה. צריך להיות נוח לנהג לסובב את ההגה ולעשות את כל התנועות האחרות שהוא יוכל לעשות בזמן הנסיעה. חובה לכל נהג לזכור שישיבה לא נכונה גורמת לעייפות של הגוף, וזה יכול להוביל להורדה של תשומת הלב בדרכים, שבתורו מוביל למספר רב של תאונות דרכים. ומתאונות דרכים בישראל כל שנה מתים יותר אנשים, מאשר מפיגועים.