לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

איך להיפטר מהפחד בפני הנהיגה?

אתה נהג חדש וכבר יש לך רכב, שבחרת בחנות או בלוח רכבים. זהו רכב חדש או מכוניות יד 2, לא משנה. עברת את תהליך קניית הרכב ועכשיו יש לך בעיה חדשה אתה צריך להתחיל לנסוע.

לא בבית ספר לנהיגה, כאשר מורה יושב בצד, אלה לבד. בעצמך. ולא יהיה מישהו לידך כדי לעזור ברגע של קושי או לפתור את הבעיה. אבל כמה מוזר, לפני רגע האמת אתה ממש מת מפחד... נהג חדש, בעל רישיון נהיגה, ופחד גדול מפני הנהיגה עצמה, זאת לא תופעה נדירה כל כך.

סטטיסטיקה אומרת, ש-80% מנהגים, אם יש להם רכב חדש או רכב יד שנייה, מרגישים חרדה רבה בתחילת צבירת ניסיון שלהם כנהגים.
אנשים אלה ידעו לבחור אוטו נכון למכירה, בין כל המכוניות למכירה שמוצגות בלוחות מכוניות, אבל לבחור רכב בלוח רכב ולנסוע על הרכב הזה, בכל זאת שני דברים שונים.

יש כמה שיטות שעוזרות לנהגים חדשים להיפטר מפחד מפני יציאה לכביש:
1 – נשימה נכונה וסדירה. נשימה עמוקה, כאשר אדם שואף את האוויר דרך העף ונושף אותו דרך הפה, עוזרת להרגע ולהוריד את רמת העצבים.

2 – כאשר הפחד מתגבר, אפשר לנסות להסתכל על הבעיה מהצד, כאילו שכל מה שקורה לא קורה לך באמת, אלה שכל זה סרט, ואתה – רק צופה.

3 – לפני יציאה לכביש בפעם ראשונה תשנו טוב ותעלו לעצמכם את מצב הרוח, אבל לא בעזרת אלכוהול או סמים או שיטות דומות אחרות.

4 – תבחרו את הזמן לנסיעה עצמאית ראשונה בדומה לזמן שבו למדתם לנהוג בבית ספר לנהיגה. גם כן כדאי להתחיל לנסוע מאותם הרחובות.

5 – לפני שאתם יוצאים לכביש, תחזרו על כללי הנהיגה, תבדקו שהרכב הוא בסדר גמור, שיש בו כל מה שצריך, שמיכל הדלק מלא... ותזכרו –זהירות ובטיחות – מפתח להצלחה בדרכים.