לקבלת הצעה חייגו 2826*
או השאירו פרטים:

מצא את הרכב שלך:

איך לרכוש רכב יד שנייה?

הזדמנות של פעם בחיים, איך לרכוש רכב יד שנייה? אוטו קאר מוביל

הרכב הישן מקרטע? נמאס לכם להתנייד באמצעות תחבורה ציבורית? זה הזמן לרכוש לעצמכם רכב יד שנייה. בשורות הבאות תוכלו למצוא את המדריך המלא לרכישת רכבים יד שנייה.

שימו לב! התקשרו עכשיו! אפשרות לעד מ 100 תשלומים

הגדרת התקציב וסוג הרכב

השלב הראשון בדרך לרכישת רכב יד שנייה הוא למעשה שלב הגדרת התקציב העומד לרשותכם לצורך ביצוע הרכישה. בהתאם לגובה התקציב, מומלץ להגדיר גם את סוג הרכב (משפחתי, קומפקטי, שטח וכו) המותאם ביותר לצרכי הניידות הרלוונטיים לכם, ורק לאחר מכן להתחיל בפעולות החיפוש לאיתור הרכב הבא שלכם.

חשוב לדעת: כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של מסלולי מימון לרכישת רכבים יד שנייה, כאשר בחלק מהמסלולים תוכלו למצוא אפשרויות  מימון של עד 100% משווי הרכב.

אפשרויות חדשות לרכישת רכב יד שנייה

כניסתן של חברות הליסינג לשוק הרכב בישראל, הובילה לכך שיותר ויותר רכבים מיד שנייה מוצעים כיום למכירה על ידי חברות הליסינג השונות הפועלות בישראל. בנוסף לאפשרויות הרכישה של רכב יד שנייה מחברות הליסינג, חברות ההשכרה וכדומה, תוכלו ליהנות גם מהיצע מרשים של רכבי יד שנייה הנמכרים על ידי אנשים פרטיים המעוניינים למכור את רכביהם.

רכישת רכב יד שנייה מבעלות פרטית

במידה ובחרתם לרכוש רכב יד שנייה מאדם פרטי, אנו ממליצים לכם לקיים פגישת היכרות ראשונית עם המוכר וכלי הרכב, ובמהלכה להפקיד על ביצוע של כל אחת מהפעולות הבאות:

  1. בדקו שהאדם העומד מולכם (מוכר הרכב) הוא גם הבעלים של כלי הרכב- בדיקה זו מתאפשרת באמצעות דרישה להצגת תעודה מזהה ממוכר הרכב והשוואת פרטי התעודה לפרטי רישיון הרכב.
  2. בקשו לעיין בספר הטיפולים לרכב (במידה והוא קיים אצל מוכר הרכב)
  3. הרבו בשאלות ענייניות למוכר הרכב אודות מצבו של הרכב ואל תהססו לשאול שאלות כגון: מדוע אתה מוכר את הרכב, האם הרכב עבר תאונה, האם המנוע ברכב הוחלף ושאלות נוספות הרלוונטיות לעניין הרכישה.
  4. ערכו בדיקה חיצונית ופנימית לרכב - במהלך הבדיקה בדקו האם מערכות האבזור החשמלי ברכב פועלות כראוי, האם קיימות מכות (דפיקות) בפח הרכב וכדומה.
  5. בדקו האם מספר המנוע, מספר הרישוי של הרכב ומספר השלדה תואמים את הנתונים המופיעים ברישיון הרכב.
  6. הפקידו לערוך נסיעת מבחן ובמהלכה בדקו האם נשמעים רעשים מיותרים מהמנוע, האם הילוכי הרכב פועלים בצורה תקינה, האם מערכות הבלימה ברכב פועלות כראוי וכדומה.

לאחר מכן, במידה והרכב תואם את ציפיותיכם, אנו ממליצים לכם לוודא שהרכב איננו משועבד, ולצורך כך תדרשו לפנות לרשם החברות, רשם המשכונות ומשרד הרישוי. במידה והרכב איננו משועבד ו/או מעוקל, אנו ממליצים לכם לבצע את השלב הלפני אחרון בהליך הרכישה: בדיקת הרכב במכון בדיקה מוסמך, ורק לאחר בדיקת הרכב ובהתאם לממצאי הבדיקה לבחון את כדאיות רכישת הרכב. השלב האחרון בדרך לרכב יד שנייה הוא כמובן שלב העברת הבעלות על הרכב מהמוכר לידיכם.